Voděradské bučiny

Délka: 11,62 km
Převýšení: 116 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Za mě jsou Voděradské bučiny jedny z nejhezčích lesů u nás. A s podzimem získávají ještě na větší kráse. Právě barevné listí se postará o nezapomenutelný zážitek.

Zaparkujeme v Jevanech u rybníka a poté se projdeme lesem, podél rybníků, narazíme na potůčky, studánky, balvany atd.

Nejprve jdeme přes hráz kolem rybníků (Jevanský, Švýcar, Ján, Vyžlovský), u posledního rybníka zahneme vlevo po žluté, po pár metrech opět vlevo po cyklostezce), když přijdeme na asfaltku, můžeme se vrátit do Jevan k autu. Tato část se dá jet i s odrážedly a s kočárkem (za dobrého počasí).

Pokud se rozhodneme pokračovat, jdeme po červené do lesa, zahneme vlevo na značení naučné stezky, po ní sejdeme dolů k potoku a stáčíme se zpět k hrázi. Tato část není vhodná ani pro kočárky, ani pro odrážedla. Je více kopcovitá. Značení v této části je už takové omšelé, tak je třeba ho pořádně sledovat, abyste se neztratili.

Výlet lze všelijak nakombinovat, toto nejsou jediné varianty, koukněte do mapy, je tu hustá síť značených cest i cyklostezek.

Občerstvení jsme měli vlastní, v Jevanech jsou nějaké restaurace, doporučila bych však vyhlášenou pizzerii ve Vyžlovce u hlavní silnice.

Vyžití po cestě

  1. pouštění lodiček/listí po rybníku/potůčku
  2. válení v listí
  3. pití vody ze studánky
  4. sbírání podzimních přírodnin na domácí dekorace

Fotky

Voděradské bučiny
Jevanský rybník
Lenhertova studánka
ideální k odpočinku a občerstvení
Pilský rybník
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.