Za tajemstvím hrádku Špacírštejn

Délka: 2,67 km
Převýšení: 66 m
Stáhnout GPX soubor trasy
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy vhodné pro kočárky

Popis výletu

Pokud vaše děti milují film Ať žijí duchové, toto místo rozhodně stojí za objevení. Z vesnice Lipová můžete vyrazit po námi vyznačené trase nebo se projít po levém břehu řeky, kdy hrad minete po pravé straně a po chvíli pak dojdete na rozcestí, kde se nachází i most. Tady přejděte a po polní cestě pokračujte zpět k hradu (cesta bohužel není zakreslená v mapě, ale nemůžete zabloudit).

Na samotné hrádku vás čeká zkoumání různých chodbiček, komnat a věžiček. Děti jistě napadne spousta způsobů, čím na hrádku strávit půl dne...

S sebou si rozhodně vezměte něco dobrého k opékání na ohni. Pokud rádi hledáte kešky, kousek dál, na hranici Přírodní rezervace Lipové louky, je jedna ukrytá. Tam už přímá cesta nevede a je potřeba se nechat dovést navigací po pěšinkách od lesní zvěře.

Cesta k hrádku je sjízdná s kočárkem, ale počítejte s klasickou, trochu zarostlou polní cestou. Cesta dál za keškou už je možná pouze pěšky.

Vyžití po cestě

  • Lipový hrádek (Špacírštejn) - nasucho z kamenů vyskládaný hrad místním rodákem.
  • Restaurace:
    • v Protivanově (5 km) - Gril Tour i s dětským hřištěm. Mají i malé jídelní židličky.
    • v Repechách (asi 8 km) - Penzion Lada s restaurací a malou kozí farmou.

Výlet pro vás prošla a sestavila Maruška z Chalupy u Šrámků, které se nachází v srdci Drahanské vrchoviny. Do chalupy se vejde až 10 lidí a můžete nás omrknout na www.chalupausramku.cz nebo instagramu a facebooku. Potěší nás, když nám tam třeba hodíte vzkaz, jak se vám na výletu líbilo :-).

Fotky

Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.