Zavratnica

Oblast: Chorvatsko
Délka: 3,35 km
Převýšení: 146 m
Stáhnout GPX soubor trasy
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy vhodné pro kočárky

Popis výletu

Moc pěkný a jednoduchý výlet. Auto nechejte v kopci před vesničkou Jablanac - parkuje se tam u svodidel v levém pruhu. Celá trasa vede po chodníčku nad mořem, ale je široký, ani s dětmi se nemusíte bát. Po pár zatáčkách dojdete do zátočinky připomínající fjord, kde přímo z moře vystupují nádherné skalní útesy, a romantické plážičce. My tu byli ve všední den a měli ji téměř celou jen pro sebe. Pokud budete mít šnorchl, můžete s doplavat k potopené lodi nebo potopenému tanku. Nedaleko je i jeskyně, ale tam jsme nebyli.

Cesta k pláži podél moře je sjízdná i pro kočárky- jen počítejete s cca 20 schody, které se dají přenést. S kočárky se vydejte zpět stejnou cestou. Půjdete-li bez nich, doporučujeme návrat přes vyhlídkové místo a následně kousek po silnici. Je odtud opravdu pěkný výhled.

Občerstvit se následně můžete v městečku Jablanac. Je tu několik restaurací, pěkná marina, ale jinak tu bylo pusto mrtvo.

Vyžití po cestě

  • Nádherný fjord
  • Plážička
  • Jeskyně
  • Potopená loď a tank
  • Občerstvení v městečku Jablanac

Fotky

Volby komentáře

Komentáře

Lucka
   (13.9.2021 23:03:38)
Díky moc za tenhle tip, asi bych na to jinak nepřišla. Je to tam opravdu nadherné. Byli jsme 4.9.2021. Vstupné 30KN za dospělého nám za to stálo. Lidí tam bylo akorát tak přiměřeně, že nám nevadili.
Káťa
   (7.7.2021 17:37:19)
Dnes jsme byli v sezone, v zalivu desitky lodi, vstupne 30kn za osobu a v zalivu bambilion lidi nas odradilo od koupani, ale prochazka za to urcite stoji.
Káťa
   (7.7.2021 17:36:54)
Dnes jsme byli v sezone, v zalivu desitky lodi, vstupne 30kn za osobu a v zalivu bambilion lidi nas odradilo od koupani, ale prochazka za to urcite stoji.