Děvičky (Dívčí hrady) - zřícenina hradu

Délka: 8,06 km
Převýšení: 258 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Výlet jsme započali v obci Klentnice. Hned na okraji obce se nacházi placené parkoviště. Odtud jsme se vydali mezi vinicemi po modré směr Dívčí hrady. Po rovinném startu přichází stoupání (místy schody, místy kameny) a začíná se otvírat pohled do okolí. Po prvním mírném stoupání můžete odbočit z cesty a zavítat ke zřícenině kaple sv. Antonína.

Cesta vede kolem skalních útvarů a pak převážně lesem pod stromy, takže i za pěkného počasí nabalte dlouhý rukáv (alespoň pro děti). Na zřícenině Děvičky je zpoplatněn vstup (dospělá osoba 50,-, děti do 6 let zdarma). Zpět jsme zvolila cestu po NS Děvín.

Cesta jde převážně po vrstevnici či mírné klesání. Místy kameny, někde dřevené schody či docela úzká pěšinka. Kočárky na tento výlet nepodoručuji. Věřím, že Thule by to zvládl, ale nadřeli byste se. Výlet jde zvládnout s nosítkem pro malé děti nás, naši synové (3 a 5 roků) to ušli sami (na konci ale s bolavýma nožičkama).

Vyžití po cestě

  • Zřícenina kaple sv. Antonína
  • Skalní útvary
  • Zřícenina hradu Děvičky - název hradu se podle pověsti odvíjí od tří zkamenělých dívek, které dnes stojí jako tři skalní útesy před hradem. V jedné z pověstí to byla tatarská princezna a její družky, v jiné tři dcery pána hradu Arnulfa, které chtěl zneuctít ďábelský Trabaccio, v jiné opět tři neposlušné zámecké dcery zakleté svojí matkou. Za tichých nocí se prý od těchto kamenů ozývá tichý nářek.
  • Občerstvit se můžete v:
    • Café fara přímo v Klenticích (http://www.cafefara.cz/) Doporučila bych asi nějakou rezervaci. Místo vypadá krásně, ale my jsme neuspěli - měli plno.
    • Restaurace U Jessyho (https://www.jessy.cz/) ve vedlejší vesnici. Příjemná restaurace s dětským hříštěm, které ocení děti (a věřím, že i rodiče).

Fotky

cestou ke zřícenině kaple sv. Antonína
Skalní masiv Martinka
zřícenina hradu Děvičky
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.