Oltařík - zřícenina hradu

Délka: 11,67 km
Převýšení: 302 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Výlet začneme v obci Třebívlice, kde je krom krásného vinařství Johann W s vinotékou i expozice Ulriky von Lewetzov. Ta byla poslední velká láska Johanna Wolfganga Goetha a je pochována na místním hřbitově. Její expozici najdete v zámeckém parku.

Cesta z Třebívlic je rovinatá, částečně polní a lesní. Za další obcí Dřemčice je možné vystoupat na Blešenský vrch s pozůstatky hradiště. Je zde lavička a krásný výhled. Pro kočárek je vršek ale těžce dostupný. Dále pak pokračujeme loukou až na lesní cestu. Z dálky již vidíme vrchol Oltaříku.

Z menšího hradu Oltařík zůstaly zbytky věžovité brány. Je odtud nádherný rozhled po kopcovité krajině Českého středohoří. Kočárek se k samotné zřícenině nedostane.

Tip: Pokud nemáte tolik času a rádi byste i tak na Oltařík, nechte auto u rozcestníku podél cesty za veničkou Děkovka. Nahoru a dolu je to necelé 2 km.

Vyžití po cestě

  • Třebílice - Zámecké vinařství Johann W
  • Zámek Třebívlice s expozicí Ulriky von Levetzow
  • Pozůstatky hradiště Blešno
  • Zřícenina hradu Oltařík

 

Výlet jsme připravili ve spolupráci s Destinační agenturou České středohoří. Další tipy a zajímavosti z Českého středohoří najdete na webu www.stredohori.cz nebo na Facebooku České středohoří či Instagramu @stredohori.cz

Fotky

Polní cestou od Blešna k Oltaříku
Cestou ke zřícenině
Oltařík
Výhled z Oltaříku
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.