Milešovka z Milešova + popis dalších tras

Délka: 5,25 km
Převýšení: 437 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Krásný výšlap na nejvyšší horu Českého středohoří, Milešovku (837 m n.m.). Nástupní body jsou hned čtyři, u všech je dobré parkování. Ani jedna z tras není vhodná pro kočárky.

My máme rádi právě trasu z Milešova, kde se parkuje za vesnicí u fotbalového hřiště (na červené značce). Výšlap dá zabrat ale stojí za to.

Další možností je cesta z Bílky. Tato trasa je nejkratší a nejjednodušší z hlediska převýšení. Více informací naleznete zde.

Třetí možností je cesta z Velemína, kde se dá parkovat asi v půlce vesnice na hlavní ulici před samoobsluhou a následně vyrazit po modré značce (asi v půlce trasy ale po neznačené cestě přejít na červenou, modrá není tak pěkná cesta). Délka trasy tam i zpět je kolem 10 km, převýšení 537 m.

Čtvrtou, méně známou trasou je cesta z vesničky Černčice. Výstup je z hlediska převýšení a délky podobný jako z Bílky, ale nechodí odtud tolik lidí. Nevýhodou je menší parkoviště než v Bílce.

Velký dík Lence Pojerové za nasdílení fotek a inspirace.

Vyžití po cestě

  • Krásné výhledy na celé České středohoří.
  • Na vrcholu se nachází turistická chata (aktuální informace o otevírací době najdete na www.horamilesovka.cz, případně na Facebooku.
  • Rozhledna na vrcholu.

Fotky

Výhled z Milešovky
Milešovka v celé své kráse
Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.