Pulčínské skály

Oblast: Beskydy
Délka: 6,62 km
Převýšení: 554 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Dopředu doporučuji jít celý okruh opačným směrem, než jsem šla já. Zaparkovala jsem v Pulčíně na placeném parkovišti (50 Kč/den). Hned vedle je i restaurace. Jelikož měl mít celý okruh jen 6 km, nechala jsem si skály na závěr. Vydala jsem se po červené CYKLO značce. Na mapách je cesta určená pro kola, ale řekla bych že spíše pro terénní. Určitě ne pro kočárky. Je to ale krásný okruh s výhledem na Pulčínské skály.

Po 2,5 km jsme se napojily na červenou a modrou turistickou značku. V oblasti Hradisko se začala objevovat drobná skaliska, která nás doprovodila až přímo k Pulčínským skalám. A zde důvod proč bych šla okruh opačně. Průchod skalami je jednosměrný (zespodu nahoru). Skály jsem po červené značce zespodu obešla, což zabralo 10-15 minut, takže žádné velké zdržení a šla, jak bylo dáno. Posléze jsem se dozvěděla i přesvědčila, že to ale lidé nerespektují.

Výstup mi i s focením zabral asi půl hodinky. S malou v nosítku to šlo parádně. I hůř schůdné úseky byly dobře zajištěny řetězy nebo schůdky. Na vrcholu jsme si potom daly sváču. Poté jsme se opět vydaly po červené kolem skal a pokračovaly po této barvě až k parkovišti.

 

Vyžití po cestě

Valašské klobouky

  • Rozhledna Královec
  • Vyhlídka Durch 


Brumov Bylnice

  • Hrad Brumov

Výlet absolvoval Klub maminek Babice od Uherského Hradiště. Mapujeme výlety a ne tolik známá místa v blízkém okolí. Nebojíme se ale s dětmi zajet dál, třeba do Beskyd nebo Jeseníků. Tento i jiné výlety můžete nalézt na našem instagramovém účtu @matkycestounecestou.

Fotky

Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.