Za králem Chřibů - na hrad Buchlov

Oblast: Chřiby
Délka: 12,40 km
Převýšení: 402 m
Stáhnout GPX soubor trasy
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy vhodné pro kočárky

Popis výletu

Tento výlet je opět velmi variabilní, co do změny, zkrácení nebo prodloužení trasy. Tentokrát jsem nevolila okruh, ale šli jsme z bodu A (Buchlovice) do bodu B (Velehrad). 
Do Buchlovic jsme přijeli autobusem, zámek jsme tentokrát minuli a stoupali k v dáli tyčícímu se hradu. Dopřáli jsme si alespoň prohlídku nádvoří a zmrzlinu. 
Pod Břesteckou skalu se dá zvolit ze dvou tras. Zelená vede přes sv. Barborku, červená, kterou jsme zvolili, je sice bez památky, ale s menším převýšením. 
Pod Břesteckou skalou je příjemná restaurace a penzion v chatové oblasti. Na zahrádce jsem poobědvala, zatímco Viki řádila na dětském hřišti.
Na Břesteckou skálu musíte z trasy trochu uhnout. Nenechte se ale zmást krátkou vzdáleností, leze se na ni skoro po čtyřech. Abych malou unesla na zádech až do cíle, vyhli jsme se této atrakci a pokračovali k sekvojovci na Chabaních a dál pokračovali až na Velehrad, kde jsme výlet zakončili výborným kafíčkem a zákusky v místní cukrárně. 

Vyžití po cestě

  • po cestě je možnost navštívit významné kulturní památky Zlínského kraje - zámecký park a zámek Buchlovice a hrad Buchlov - možnost komentovaných prohlídek (v průběhu letních prázdnin probíhají i dětské prohlídky)
  • Kaple sv. Barbory
  • Pod Břesteckou skalou - restaurace, ubytování, dětské hřiště
  • Břestecká skála
  • Sekvojovec v Chabaních - netlustší strom svého druhu v ČR, dětké hřiště
  • Velehrad- bazilika, dětské hřiště, restaurace, výborná kavárna

Výlet absolvoval Klub maminek Babice od Uherského Hradiště. Mapujeme výlety a ne tolik známá místa v blízkém okolí. Nebojíme se ale s dětmi zajet dál, třeba do Beskyd nebo Jeseníků. Tento i jiné výlety můžete nalézt na našem instagramovém účtu @matkycestounecestou.

Fotky

Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.