Za králem Chřibů - na hrad Buchlov

Oblast: Chřiby
Délka: 12,40 km
Převýšení: 402 m
 
Hlavní trasa
 
Doplňující trasy
vhodné pro kočárky

Popis výletu

Tento výlet je opět velmi variabilní, co do změny, zkrácení nebo prodloužení trasy. Tentokrát jsem nevolila okruh, ale šli jsme z bodu A (Buchlovice) do bodu B (Velehrad). 
Do Buchlovic jsme přijeli autobusem, zámek jsme tentokrát minuli a stoupali k v dáli tyčícímu se hradu. Dopřáli jsme si alespoň prohlídku nádvoří a zmrzlinu. 
Pod Břesteckou skalu se dá zvolit ze dvou tras. Zelená vede přes sv. Barborku, červená, kterou jsme zvolili, je sice bez památky, ale s menším převýšením. 
Pod Břesteckou skalou je příjemná restaurace a penzion v chatové oblasti. Na zahrádce jsem poobědvala, zatímco Viki řádila na dětském hřišti.
Na Břesteckou skálu musíte z trasy trochu uhnout. Nenechte se ale zmást krátkou vzdáleností, leze se na ni skoro po čtyřech. Abych malou unesla na zádech až do cíle, vyhli jsme se této atrakci a pokračovali k sekvojovci na Chabaních a dál pokračovali až na Velehrad, kde jsme výlet zakončili výborným kafíčkem a zákusky v místní cukrárně. 

Vyžití po cestě

  • po cestě je možnost navštívit významné kulturní památky Zlínského kraje - zámecký park a zámek Buchlovice a hrad Buchlov - možnost komentovaných prohlídek (v průběhu letních prázdnin probíhají i dětské prohlídky)
  • Kaple sv. Barbory
  • Pod Břesteckou skalou - restaurace, ubytování, dětské hřiště
  • Břestecká skála
  • Sekvojovec v Chabaních - netlustší strom svého druhu v ČR, dětké hřiště
  • Velehrad- bazilika, dětské hřiště, restaurace, výborná kavárna

Výlet absolvoval Klub maminek Babice od Uherského Hradiště. Mapujeme výlety a ne tolik známá místa v blízkém okolí. Nebojíme se ale s dětmi zajet dál, třeba do Beskyd nebo Jeseníků. Tento i jiné výlety můžete nalézt na našem instagramovém účtu @matkycestounecestou.

Fotky

Volby komentáře

Komentáře

U tohoto výletu není dosud žádný komentář.